Bajki dla dzieci do oglądania

Bolek i Lolek - Mali ogrodnicy Bolek i Lolek - Mali ogrodnicy
Gdy po zimie nastała wiosna Bolek i Lolek przystąpili do prac porządkowych w swoim przydomowym ogrodzie. Zagrabili zbutwiałe liście, pozbierali kamienie oraz stare gałęzie, zasadzili sadzonki truskawek. W jaki sposób bohaterowie poradzili sobie z robakiem zjadającym ich rośliny? Zobaczcie sami!trzy małe świnki - bajka Disneya Bajka Disneya - Trzy Małe Świnki
Znasz historię o trzech małych świnkach, które wyruszyły w świat oraz o wilku, który chciał je zjeść? To jest znana na całym świecie baśń. Możesz ją przeczytać TUTAJ lub jeśli wolisz, to zobacz tą bajkę nakręconą przez Disneya. Która wersja bardziej ci się podoba, ta przeczytana, czy obejrzana?

Bolek i Lolek - Podwodna wycieczka Bolek i Lolek - Podwodna wycieczka
A może zbudujemy okręt podwodny? Oczywiście, przecież to świetny pomysł. Używając znalezionych rzeczy Bolek i Lolek skonstruowali pojazd do wyprawy w głąb jeziora. Ich podwodna przygoda okazała się być bardzo pożyteczna dla ekologii jeziora. Ale o tym przekonasz się oglądając bajkę do końca.

Miś Uszatek - Spóźnione Śniadanie Miś Uszatek - Spóźnione Śniadanie
Dzień był pochmurny i deszczowy od samego rana. W taki dzień zwykle nie zdarza się nic ciekawego. Ale dziś stało się odwrotnie. Miś Uszatek udał się jak co dzień do przedszkola. Pani woźna przygotowała dla dzieci pyszne śniadanie. Jednak zanim dzieci zasiądą do jedzenia, muszą wyjaśnić skąd wzięły się tajemnicze ślady na dywanie.

Kot Filemon, piesek i koło od woza Przygody kota Filemona - Słodkie życie
Odcinek przedstawiający tytułowe "Słodkie życie" na wsi. Gdy wschodzi słońce koty budzą się. Dziadek szykuje narzędzia i wyjeżdża na pole na sianokosy. Tam Filemon wraz z przyjaciółmi obserwują piękną przyrodę, bawią się na stogach siana. Gdy słońce ma się ku zachodowi, wszyscy wracają do domu.

Miś Uszatek - Kąpiel Miś Uszatek - Kąpiel
Nie ma to jak kąpiel w upalne dni. Nie chodzi oczywiście o kąpiel w wannie, tylko o prawdziwym pływaniu w prawdziwej rzece. Ale żeby naprawdę pływać trzeba się najpierw nauczyć. Nad rzeką okazało się, że nasz Miś Uszatek nie umie pływać. Czy przy pomocy przyjaciół zdoła nauczyć się tej czynności?

Miś Uszatek - Krem Miś Uszatek - Krem bez gotowania
Prosiaczek miał dziś wspaniały pomysł. Nie będę go zdradzał, bo to miała być niespodzianka. Jednak Króliczki okazały się zbyt ciekawe i z niespodzianki wyszły nici. Czy chcesz wiedzieć jaką niespodziankę Miś Uszatek z Prosiaczkiem próbowali zrobić Króliczkom?Reksio wychowawca Reksio wychowawca
Przesympatyczny piesek Reksio idzie do ZOO. Tam znajduje małego lewka, któremu przed chwilą umarła mama. Postanawia się nim zaopiekować. Jednak opieka i wychowanie dziecka, to nie jest łatwa sprawa. Trzeba mu dawać jeść, zadbać o czystość i sen. Pouczająca bajka o trudzie opieki nad dziećmi.

Kot Filemon i baran Przygody kota Filemona - Kwiecień plecień
W tym odcinku kot Filemon dowiedział się jak powstaje wełna, z której babcia może zrobić ciepły sweter na zmienną kwietniową pogodę. Cały proces od puchatego barana, poprzez strzyżyny, po czesanie i tkanie wełny. I do tego ta kwietniowa pogoda, co przeplata, trochę zimy, trochę lata.

Reksio domator Reksio domator
Rankiem, po przebudzeniu, Reksio wyszedł z budy, ziewnął i przeciągnął się - tak jak to czynił codziennie. Ale dzisiejszy dzień przyniesie mu nieoczekiwane zmiany. I to on sam dokona tych zmian. A motywacją będzie miłość do pięknej suczki, którą Reksio ujrzał w oknie i od razu się w niej zakochał.

Reksio detektyw Reksio detektyw
Kurom giną z kurnika jaka. Poprosiły Reksia o pomoc, w odnalezieniu złodzieja. Nasz bohater ochoczo przystąpił do zadania. Wytropił norę lisa i stanął do walki ze złodziejem jajek. Jaki był efekt tego starcia zobaczycie sami. Miłego oglądania tej trzymającej w napięciu bajki dla dzieci!