Piosenki dla dzieci

Któż z nas nie lubi muzyki, tańca i śpiewu? Chyba szczególnie dzieci przepadają za tym radosnym spędzaniem wolnego czasu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestaw piosenek, przy których świetnie się tańczy i można z łatwością nauczyć się ich słów. Życzymy udanej zabawy przy wesołych nutkach!Teledyski i teksty piosenek

barbie śpiewa Barbie - Jestem tu
Piosenka pod tytułem "Jestem tu" spodoba się z pewnością dziewczynom. Piosenka pochodzi z bajki Barbie - Księżniczka i Piosenkarka. Warto też wczytać się w słowa, które dla nastoletnich dziewczyn może być pewnego rodzaju drogowskazem.

bocian na łące Bocian
Słowa piosenki "Bocian" są wierszem znanej polskiej poetki Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Pionka jest śpiewana przez dzieci, wyczuwalne jest brzmienie, elementy i słownictwo ludowe oraz staropolskie.

piesek i kotek idą na zdrowy spacer Spacer to przygoda zdrowa - Lili i Plaf
Piosenka mówi o zabawie na świeżym powietrzy. Dzieci powinny przebywać dużo czasu na spacerach. W ciepłe letnie dni kąpać się na plaży, opalać się. Zdrowiu służą też dobra zabawa w deszczu, spacery po lesie, zimą zabawa na śniegu.

Nie Wiem Kto - Szybko Nie Wiem Kto - Szybko
Teledysk dla dzieci zespołu Nie Wiem Kto, pod tytułem Szybko. Dziecko, chłopiec, śpiewa o ciągłym pośpiechu, który towarzyszy mu od najmłodszych lat. Chciałby on zamiast bezustannej gonitwy, zająć się czynnościami, które sprawiają mu przyjemność.

Wyginam Ciało śmiało - Madagaskar Wyginam Ciało śmiało - Madagaskar
Teledysk z bajki Madagaskar - Wyginam Ciało śmiało. Niezwykle humorystyczna piosenka śpiewana przez króla Juliana, przy której śmieją się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Arka Noego - dzieci aniołki Arka Noego - Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)
Religijna piosenka dla dzieci zespołu Arka Noego pod tytułem Święty uśmiechnięty. Niezwykle radosna, niosąca pozytywne przesłanie piosenka, śpiewana przez dzieci, dla dzieci.

Teletubisie Teletubbies, Tinky Winky - Say "Eh Oh!"
Piosenka z serialu przeznaczonego dla najmłodszych dzieci Teletubisie (Teletubbies). Tinky Winky - Say "Eh Oh!" Prosty tekst nie wymagający zrozumienia, jaskrawe kolory i sympatycznie wyglądające postacie, czyli wszystko to, co jest atrakcyjne dla maluchów.

kotek na płotku Wlazł kotek na płotek...
XIX-wieczna piosenka ludowa. Tą melodię i słowa znają wszyscy Polacy. Często jest używana jako kołysanka. Dla wielu dzieci słowa tej piosenki są pierwszymi samodzielnie śpiewanymi w życiu.kukiełki z Muppet Show Muppet Show - Mana Mana
Teledysk z serialu dla dzieci Muppet Show, gdzie głównymi bohaterami są lalki muppety. Tutaj przedstawiona została przezabawna piosenka pod tytułem Mana Mana. Posłuchajcie!

dzieci w piosence piosenka dla dzieci Boogie Woogie
Piosenka Boogie Woogie z teledyskiem, w którym występują małe dzieci, przedszkolaki. Przy muzyce maluchy bawią się doskonale. Piosenkę zaśpiewali Justyna Bojczuk, Bartus Gozdziewski Jr, Benek Lewandowski.

Arka Noego - Tato Arka Noego - Tato
Piosenka dla dzieci zespołu Arka Noego od tytułem Tato. Dzieci śpiewają o miłości do ojca, jak fajnie jest się z nim bawić i jak czują się bezpiecznie w jego towarzystwie. Wiedz, że je kocha miłością bezwarunkową.

śpi Dorotka z kołysanki Kołysanka dla dzieci - Dorotka
Jak przystało na kołysankę dla dzieci piosenka "Dorotka" jest śpiewana kojącym głosem zachęcającym dziecko do zaśnięcia. Tekst jest sympatyczny, i prosty: Dorotka przetańczyła cały dzień, ale gdy nastała noc zmęczona smacznie zasypia.

zegar Tik-Tak Piosenka dla dzieci - Pan Tik-Tak
Piosenkę "Pan Tik-Tak" w tym teledysku śpiewają dzieci z zespołu Fasolki. Pierwotnie piosenka rozpoczynała program telewizyjnego, gdzie głównymi bohaterami byli Pan Tik-Tak, Ciotka Klotka oraz dzieci.